76 vjeçares nga Gostivari iu gjet armë në valixhe – udhëtonte drejt Zvicrës nga Shkupi

INA
INA

13/10/2023

Probleme për një grua 76 vjeçare nga Gostivari në Aeroportin e Shkupit. Sipas raportimit të policisë, në valixhen me të cilën 76 vjeçarja ka dashur të udhëtojë drejt Zvicrës, është gjetur një pistoletë, për të cilën, ajo thotë se ka qenë e djalit të saj, raporton KlanM. Sipas dëshmisë, ajo nuk ka qenë në dijeni për armën dhe se të njejtën e ka harruar djali.

“Më datë 12.10.2023 në ora 18.00 në vendkalimin kufitar ‘Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit’, një operator i sigurimit në TAV Maqedoni ka raportuar se gjatë kontrollit me rreze X të bagazhit në fluturimin për në Cyrih të Zvicrës, në një valixhe është gjetur një armë zjarri. Punonjësit policorë, të shoqëruar nga rëntgeni, kanë bërë kontroll dhe në valixhen e I.M (76) nga Gostivari kanë gjetur një armë tip ‘Ekol Jackal Dual’. Me I.M u zhvillua një bisedë, gjatë së cilës ajo deklaroi se arma ishte e djalit të saj dhe se kishte harruar që ishte në valixhe. Arma është konfiskuar dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB./KlanMacedonia

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

Leonard ademi

“Nuk e dinë se nënën ua kanë vra”, vëllai i Liridona Ademit tregon çfarë i thanë fëmijët pas krimit të rëndë në Prishtinë

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

Naim Murseli

Naim Murseli hyn në gjykatë fshehurazi nga mediat, çka e pret porositësin e vrasjes së gruas

mjeke

Gjermania po ndryshon sistemin e pushimit mjekësor

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt, dalin sot para gjykatës

dirk jan kop holand

Kop: Maqedonia luan rrezikshëm me të ardhmen

INFO

NA NDIQ