773 mijë euro kushton rikonstruimi i sheshit të vogël në Kumanovë, punimet në kohë fushate

Picture of ina-online
ina-online

06/04/2024

Në njërin nga sheshet e qytetit të Kumanovës po vijojnë punimet në kohë të fushatës zgjedhore. Po meremetohet sheshi i ashtuquajtur i vogël pranë Shtëpisë së Kulturës.

Komuna e Kumanovës për këtë projekt ka ndarë 773 mijë euro, ndërsa tenderi është fituar nga kompania “Lendi Grup” DOOEL nga Shkupi, e cila ka pasur ofertën më të lirë. Punimet e filluara më shumë se një muaj më parë duhet të përfundojnë në afat prej 6 muajve.

Sipas detajeve të kontratës, në shesh do të ndërtohet një kopsht lojrash për fëmijë me hapësirë prej 100 m2, me një dysheme gome, ku do të vendosen 32 figura shahu në lartësi prej 65cm, një karrigë gjashtëkahëshe tek pjesa e drunjëve përballë shtëpisë së kulturës. Po ashtu do vendosen edhe karrige të tjera.

Rikonstruimi i sheshit të vogël është pjesë e projektit për mobilitet urban, që do të zhvillohet në tri faza. Faza e parë është lidhja e dy shesheve me një plato të madhe, ndërsa faza e dytë do të jetë në pjesën e ashtuquajtur “dyqanet e Shkupit dhe lidhjen e tyre si pjesë të sheshit me rrugën “Leninova”, ndërsa faza e tretë ka të bëjë me rrugën e Ilindenit. (INA)

TË FUNDIT
3 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
3 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
6 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
8 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
8 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

ME TE LEXUARA

10 orë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?
10 orë
Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!
10 orë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
8 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
15 orë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike
8 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

kina

Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

INFO

NA NDIQ