Situata në Gjermaninë jugore mbetet kritike, raportohet për 20 persona të zhdukur

Picture of INA
INA

03/06/2024

Distrikti Rems-Murr në rajonin e Shtutgartit që është i njohur për peizazhet piktoreske, vreshtat, pyjet dhe luginat idilike, tani është shndërruar në kaos.

Shiu i dendur i ditëve të fundit bëri që kjo zonë, më saktë jugu i Gjermanisë të ketë përmbytje. Nga pamjet e publikuara, shihen se makinat që peshonin disa tonë u lanë nëpër rrugë sikur të ishin të lehta si një pendë. Ata u grumbulluan njëra mbi tjetrën, shkruan Bild, përcjell Klankosova.tv

Policia gjermane ka njoftuar se deri më tani raportohet edhe për 20 persona të zhdukur.,

“Është e paqartë nëse njerëzit janë të zhdukur. Kjo për shkak se rrethet Schlechtbach dhe Klaffenbach janë pjesërisht të përmbytura dhe shërbimet e urgjencës nuk kanë shkuar ende në të gjitha ndërtesat”, thanë zyrtarët e policisë.

Ndryshe,në zjarrfikës vullnetar ka vdekur gjatë një operacioni shpëtimi shkaku i shiut të dendur dhe përmbytjeve në jug të Gjermanisë, shkruan Klankosova.tv

TË FUNDIT
5 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë
7 orë
Do të marrin nga 2000 euro në muaj, gjithsej 36 ish-deputetë kanë kërkuar dhe kanë marrë apanazh
8 orë
Me sukses është shmangur një skandal eventual! Siljanovska në Samitin në Shkup e shmangu përdorimin e emrit të shtetit
11 orë
Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës
13 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës

ME TE LEXUARA

13 orë
Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh
13 orë
Mbi dy milionë muslimanë fillojnë pelegrinazhin vjetor të Haxhit
1 ditë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
13 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës
19 orë
“Uragani KUQEZI”/ Mbi 50 mijë shqiptarë do jenë në ndeshjen e Kombëtares me Italinë në “Signal Iduna Park”

LEXO MË SHUMË

IMG_3097

Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Do të marrin nga 2000 euro në muaj, gjithsej 36 ish-deputetë kanë kërkuar dhe kanë marrë apanazh

gordana siljanovska davkova

Me sukses është shmangur një skandal eventual! Siljanovska në Samitin në Shkup e shmangu përdorimin e emrit të shtetit

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës

buka-market

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës

haxh-meke

Mbi dy milionë muslimanë fillojnë pelegrinazhin vjetor të Haxhit

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

tifozat kuq e zi

Mbi 50 mijë shqiptarë pritet të ndjekin ndeshjen në Gjermani, ndërkaq italianë më pak se 10 mijë!

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dyert e shkollave të hapura por nuk ka nxënës

INFO

NA NDIQ