“8 Shtatori”, uji ka depërtuar në sallat kirurgjikale

Picture of INA
INA

27/06/2024

Reshjet e rrëmbyeshme të mbrëmshme kanë bërë që uji të depërtojë një pjesë të bllokut të operacioneve në spitalin “8 Shtatori”, por pacientët janë transferuar në dy sallat e sapohapura, ndërsa çatia është duke u riparuar, tha për “Sloboden Peçat” drejtori Hristijan Kostov.

“Si pasojë e shiut të rrëmbyeshëm dhe një fluksi të madh uji në sipërfaqen e çatisë që ndodhet mbi bllokun operativ, një pjesë e atij uji nuk arriti të derdhej përmes sistemit të kullimit nga çatia. Në një vend ka rrjedhje uji në bllokun e operimit midis sallës së parë dhe të dytë të operacioneve dhe është normale që kur ka rrjedhje uji ato dy salla operative nuk janë në funksion për shkak të sterilitetit.

Pacientët e planifikuar për t’u operuar në ato dy sallat e mëngjesit të sotëm në program janë transferuar në dy sallat e tjera të operacionit në katin përdhes. Ato dy salla janë vënë në funksion dhe tashmë janë duke u kryer operacione në të dyja sallat, kështu që ka pasur një vonesë të vogël në programin e operimit, por pacientët janë të kujdesur dhe problemi është zgjidhur”, thotë doktor Kostov.

Ai shton se është në proces rinovimi i konstruksionit të çatisë ku ka rrjedhur uji dhe se mjeshtrit janë në terren.

TË FUNDIT
7 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
9 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
11 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
13 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
15 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

16 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
16 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
15 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
15 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
15 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ