820 shoferë gjoba për tejkalim të shpejtësisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24 Prill, 2023

Ministria e Punëve të Brendshme dje në periudhën nga ora 11:00 deri në orën 17:00 ka kryer kontrolle në komunikacion në territorin e vendit.

Sipas raportit, 820 drejtues të makinave janë gjobitur për tejkalim të shpejtësisë.

54 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar dhe 12 automjete me shpejtësi edhe më shumë se 70 kilometra në orë. Në të njëjtën kohë, 476 drejtues mjetesh kanë tejkaluar shpejtësinë në qytet dhe 344 jashtë qytetit.

Kontrollet e qarkullimit rrugor do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, thotë MPB-ja dhe apelon që të respektohen rregullat dhe rregulloret e qarkullimit për rrugë më të sigurta. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ