89-vjeçarja merr titullin Master

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2023

Një grua 89-vjeçare nga Florida ka festuar së fundmi pasi mori titullin Master.

Joan Donovan vendosi kapelën dhe një fustan për ceremoninë private të diplomimir jashtë shtëpisë së saj në Florida për të festuar marrjen e diplomës Master nga Southern New Hampshire University, transmeton Klankosova.tv.

Donovan tha se ajo mbaroi shkollën e mesme në moshën 16-vjeçare, por familja e saj nuk kishte para për ta dërguar atë në kolegj. Ajo bëri disa kurse pasuniversitare në shkollën e mesme lokale, por arsimi u ndërpre pasi u martua dhe krijoi një familje.

Donovan u kthye në shkollë për të fituar diplomën e saj të asociuar pasi fëmijët e saj u larguan nga shtëpia dhe ajo u diplomua me një diplomë Bachelor nga një universitet katërvjeçar në moshën 84-vjeçare.

Ajo vendosi se donte të fitonte Masterin e saj në shkrimin krijues, por kolegji i saj nuk ofroi një program. Ajo përfundoi duke u regjistruar në programin online të SNHU për të ndjekur qëllimin e saj.

TË FUNDIT
7 ditë
Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë
1 javë
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6
1 javë
Humbni peshë duke ngrënë dardha
2 javë
Kiara e mbajti 9 muaj në bark, por duket se Luna Mari është kryekëput si babi Luizi! (Foto)
2 javë
Ky është i riu nga Tetova që vdiq sot duke bërë dush (FOTO)

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

gordana-siljanovska-1392x899

Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë

KSHZ

KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6

dardha

Humbni peshë duke ngrënë dardha

Kiara tito

Kiara e mbajti 9 muaj në bark, por duket se Luna Mari është kryekëput si babi Luizi! (Foto)

Polici-a-2-750x430

Ky është i riu nga Tetova që vdiq sot duke bërë dush (FOTO)

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Përbërja e re parlamentare do të ketë 30 deputetë shqiptarë

arben taravari

Taravari: Nesër zbulojmë programin e VLEN-it, pika e parë – rruga evropiane

moti nxehti temperatura-termometri

Prilli, muaji sërish me temperatura rekord/ Shkencëtarët paralajmërojnë: Po shkojmë drejt…

Sela bizneset strugane

Sela viziton bizneset strugane (VIDEO)

INFO

NA NDIQ