Alarm për tornado në Ballkan, rrezikon edhe Maqedonia

Severe Weather, agjencia ndërkombëtare meteorologjike ka parashikuar ndryshim të fortë të motit në rajon duke paralajmëruar erëra të forta, shira të rrëmbyeshëm, breshër, përmbytje e madje edhe tornado. Sipas agjencisë, ndryshimi i motit pritet prej të enjtes. Vala e të nxehtit në pjesën juglindore të Europës dhe Turqisë do të pasohet me mot të…
Lexo më tepër

Abazoviç i përgjigjet Vulinit: Nuk na duhet bota serbe

Nënkryetari i qeverisë malazeze Dritan Abazoviç iu ka përgjigjur ministrit të brendshëm serb Vulin në deklaratën e tij për krijimin e botës serbe se “një botë e tillë nuk na duhet”, ndërkohë që ka shtuar se ka pritur përmirësim të raporteve me Serbinë, por nuk ndodhi se ngjarjet në Mal të Zi kanë nxitur shumë më tepër vëmendje atje për shkaqe të…
Lexo më tepër

Polonia dhe Ukraina ia ndaluan koncertet Bregoviqit, ky i fundit e mbështeti pushtimin rus të Krimesë

Polonia dhe Ukraina i kishin anuluar koncertet e këngëtarit serb, Goran Bregoviq, për shkak të përkrahjes që ai kishte shprehur për pushtimin e Krimesë së Ukrainës nga Rusia. Pavarësisht shkeljeve serioze të të drejtave të njeriut nga regjimi pushtues rus në Krime dhe sanksioneve ndërkombëtare, Bregoviqi kishte mbajtur një koncert në Sevastopol…
Lexo më tepër

Lajme

[virusweather theme="dark" size="320"]

Sport

Connection Error

No any data received from Yahoo Weather.