Biden uron 28 Nëntorin: ShBA-ja do ta mbështesë Shqipërinë në rrugëtimin e saj

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, përmes një mesazhi dërguar presidentit Bajram Begaj e uroi Shqipërinë dhe popullin shqiptar me rastin e 110-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë dhe Ditës së Flamurit. Biden, në mesazhin e dërguar, ka thënë se ShBA-ja do ta mbështesë Shqipërinë në rrugën drejt BE-së, duke shtuar se pret që…
Lexo më tepër

Brazili vazhdon tutje në Botëror – Zvicra ‘ndeshjen e jetës’ kundër Serbisë

Kombëtarja e Brazilit ka marrë fitore edhe përballë Zvicrës. Kombëtarja ‘Seleçao’ ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Kupës së Botës, pasi mposhti Zvicrën me rezultat minimal, 1:0. Brazilianët ishin më të mirë gjatë gjithë takimit, por arritën të zhbllokonin sfidën vetëm në 10 minutëshin e fundit. Një asistim i Vinicius Junior shkoi…
Lexo më tepër

Kulla më e lartë në botë “vishet” kuq e zi (VIDEO)

Një urim tepër i veçantë dhe kreativ ka ardhur për Shqipërinë me rastin e 110 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Është Dubai ai që u është bashkuar këtyre urimeve, me një simbolikë magjike në “Burj Khalifa”. Kulla më e lartë në botë, “Burj Khalifa” që gjendet në Dubai, u “vesh” pasditen e së hënës me ngjyrat e flamurit Kuq e Zi.…
Lexo më tepër

Ministrja Gërvalla “shuplakë” të fortë Daçiqit në Londër (Video)

Ministrja Gërvalla i ka dhënë një "shuplakë" të fortë Ivica Daçiqit në Londër në Konferencën kundër Dhunës Seksuale në Konflikt (PSVI). Ajo i ka kritikuar organizatorët të cilët kanë lejuar pjesëmarrjen e ministrit serb, i njohur si kriminel të mbajë fjalim para të mbijetuarve të dhunës seksuale. Fjalimi i Gërvallës është duartrokitur nga të…
Lexo më tepër

Lajme

Tërmet në Maqedoni

Një tërmet me intensitet 2 shkallë sipas Rihterit është regjistruar sot në Maqedoni. Epiqendra e tërmetit ishte 17…
[virusweather theme="dark" size="320"]

Sport

Brazili vazhdon tutje në Botëror – Zvicra ‘ndeshjen e jetës’ kundër Serbisë

Kombëtarja e Brazilit ka marrë fitore edhe përballë Zvicrës. Kombëtarja ‘Seleçao’ ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Kupës së Botës, pasi mposhti Zvicrën me rezultat minimal, 1:0. Brazilianët ishin më të mirë gjatë gjithë takimit, por arritën të zhbllokonin sfidën vetëm në 10 minutëshin e fundit. Një asistim i Vinicius Junior shkoi…
Lexo më tepër