Zvicra kualifikohet për të tetën e finales në Kampionatin Europian

Pas fitores së Austrisë ndaj Ukrainës dhe sukseseve të Danimarkës dhe Belgjikës, tashmë është e qartë: Zvicra është njëra nga katër të tretat, më të mira në grup. Në të tetën e finales ajo do të takojë fituesin e grupit B, E ose F. Pas disfatës 3-0 kundër Italisë, një ekspert i njohur i futbollit në Angli u pyet se çfarë mendonte për Zvicrën. Ai…
Lexo më tepër

Kosova dhe Bosnja, në mesin e vendeve që do të përfitojnë vaksina nga SHBA-ja

Shtëpia e Bardhë paraqiti të hënën planin e saj për shpërndarjen e 55 milionë dozave të vaksinave kundër sëmundjes COVID-19. Në mesin e vendeve përfituese gjenden edhe Kosova dhe Bosnje e Hercegovina. “Derisa vazhdojmë të luftojmë pandeminë COVID-19 në shtëpi dhe të punojmë për t'i dhënë fund pandemisë në të gjithë botën, presidenti Biden ka…
Lexo më tepër

Ahmeti në “Klan Debat”: Në kontestin me Bullgarinë duhet ndihmë nga Brukseli dhe Uashingtoni

Në emisionin debativ Klan Debat në Klan Macedonia, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka folur edhe mbi rëndësinë e anëtarësimit të vendit në Bashkimin Europian, duke thënë se zvaritja e procesit nuk është në të mirë të vendit dhe rajonit. “Anëtarësimi i vendit në BE është domosdoshmëri. Është pritje ë gjithë qytetarëve të RMV-së. Çështjet paksa janë…
Lexo më tepër

Lajme

[virusweather theme="dark" size="320"]

Sport

Connection Error

No any data received from Yahoo Weather.