A do ketë kryeministër shqiptar dhe kush drejton Maqedoninë, flet Kovaçevski

Picture of ina-online
ina-online

14/11/2023

Për kryeministrin Dimitar Kovaçevski mesazhi i zëvendësit të tij të parë Artan Grubi se “Maqedonia drejtohet nga shqiptarët” është vetëm fillimi i periudhës parazgjedhore në të cilën opinioni do të dëgjojë se kush është në krye të vendit.

“Maqedonia qeveriset nga shqiptarët dhe të gjithë kanë frikë nga shqiptarët që qeverisin vendin”, tha Grubi në promovimin e sekretariateve të degës së BDI-së në Çair, ku kryetari i degës Bekim Neziri gjatë këtij aktiviteti iu drejtuar Grubit me fjalët “përshëndetje kryeministrit Artan Grubi”, përcjell INA.

“Maqedonia aktualisht udhëhiqet nga një kryeministër maqedonas. Ju jeni gazetarë me përvojë dhe e dini që po hyjmë në zgjedhje. Në shtatë muajt e ardhshëm do të dëgjojmë se kush është në krye, por këtu kemi treguar se si një maqedonas, një vlleh dhe një shqiptar mund të punojnë së bashku. Le ta paraqesim buxhetin në Qeveri dhe të miratohet nga ministrat. Dhe falënderoj edhe Filipin edhe Fatmirin, e dërguam mesazhin kryesor se forca është në komunitet”, u përgjigj Kovaçevski në pyetjen e gazetarit gjatë promovimit të Propozim-buxhetit për vitin 2024.(INA)

TË FUNDIT
4 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
4 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
6 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
6 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
8 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

19 orë
Gashi takon sot Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj
14 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara
8 orë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
19 orë
Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 38 gradë
14 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
8 orë
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

INFO

NA NDIQ