A do largohen muxhahedinët nga Shqipëria? Policia merr nën kontroll kampin në Manzë

Picture of ina-online
ina-online

29/06/2023

Pas operacionit të madh të Policisë së Shtetit për kontrolle në godinat e kampit në Manëz, policia ka vendosur një patrullë në hyrje të kampit për të patur nën kontroll të gjithë personat që qëndrojnë në kamp.

E njëjta procedurë ndodh edhe për personat dhe mjetet që dalin nga rrethimi dhe lëvizin jashtë ambienteve të kampit.Edhe për personat që furnizojnë me ushqime apo kryejnë punime në ambienetit e kampit, ku qëndrojnë rreth 2500 muxhahedinë, policia rregjistron të dhënat e tyre dhe më pas jep lejen për të hyrë në kamp.

9 ditë më parë Policia e Shtetit me urdhër të SPAK ushtruan kontrolle për sulme kibernetike në dëm të Iranit.

Gjatë operacionit të kontrolleve, efektivët e policisë hasën në rezistencën e banorëve të kampit ku mbetën 15 efektivë të plagosur si dhe disa rezidentë të kampit MEK.

Prokuroria e posaçme ka nisur hetime ndaj anëtarëve të kampit Mekpër disa vepra penale, nga ajo e “provokimit të luftës” “Përgjim i paligjshëm i të dhënave kompjuterike”, “Ndërhyrje në sistemet kompjuterike” të gjitha këto tëe kryara në kuadër të grupit të sturktuarr kriminal.

TË FUNDIT
5 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave
15 orë
Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet
19 orë
PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)
1 ditë
Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve
1 ditë
Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete

ME TE LEXUARA

19 orë
PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)
15 orë
Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet
5 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave
1 ditë
Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete
1 ditë
Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve

LEXO MË SHUMË

vlora-bregdeti-shqiptar

Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave

Blendi Fevziu

Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet

kuvendi-i-shqiperise

PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)

vlora2

Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve

termet

Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete

durres plazh deti

Vdes një pushues në plazhin e Durrësit

Spartak Ngjela

Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

Kembim valutor euro dollar

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

INFO

NA NDIQ