A do ta humb BDI-ja Çairin pa Izet Mexhitin? Osmani: Unë mendoj që JO

INA
INA

25/07/2023

Nënkryetari i BDI-së, Bujar Osmani vlerëson se shkëputja e Izet Mexhitit nga BDI nuk do t’i shkaktojë problem integristëve në Çair. I pyetur nëse BDI do të ketë problem në zgjedhjet e ardhshme në Çair, Osmani tha:

“Unë mendoj që jo, BDI është treguar edhe në të kaluarën që sa më tepër është sulmuar, aq më tepër është ngujuar në parimet e veta, aq më tepër i ka bërë njerëzit bashkë, aq më tepër është bërë e fortë për t’i tejkaluar të gjitha sfidat”, deklaroi Osmani.

Osmani tha se shumë subjekte politike kanë dalë nga BDI, por që të gjitha kanë dështuar.

“Nga BDI kanë dali diku mbi 10 organizime të reja, njerëz kështu të pakënaqur kryesisht të cilët kanë tentuar që pakënaqësitë e tyre t’i shndërrojnë në kauza politike, nuk shndërrohen në kauza politike”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prerja e druve drunj dru

Sejdiu: Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës (FOTO)

Liridona ademaj

“Ishte e dashur, e donte familjen”, si e kujtojnë kolegët suedezë Liridona Ademaj-Murseli

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

Leonard ademi

“Nuk e dinë se nënën ua kanë vra”, vëllai i Liridona Ademit tregon çfarë i thanë fëmijët pas krimit të rëndë në Prishtinë

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Gjykata jep detaje, ja si ndodhi vrasja e Liridonës

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

INFO

NA NDIQ