A do ta marrë drejtimin e Kosovës? Përgjigjet De Biasi

Picture of INA
INA

27/11/2023

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, ka dhënë një intervistë ekskluzive për Euronews Albania, ku foli në lidhje me kalimin e Kombëtares shqiptare në kampionatin europian të Gjermanisë.

Gjatë intervistës, ai u ndal te kombëtarja e Kosovës duke thënë se lojtarët janë shumë të mirë dhe se kanë vlera e cilësi.

Sipas tij, Kosova ka shumë lojtarë që luajnë nëpër Evropë.

“Përfaqësuesja e Kosovës është një skuadër që ka vlera, cilësi, ka shumë lojtarë që luajnë nëpër Europë dhe besoj se janë kushtet për të punuar mirë. Pastaj çdo gjë varet nga ngritja e një grupi kompakt lojtarësh që mendojnë se arritja e objektivave në jetë është e mundur”-tha ai.

I pyetur se a është i gatshëm që të bëjë një bashkëpunim me Kosovën dhe të jetë trajner i skuadrës së saj, De Biasi theksoi: “Për momentin jo nuk jam kontaktuar”.

TË FUNDIT
4 orë
“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”
6 orë
Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë
18 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
18 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
19 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

ME TE LEXUARA

4 orë
“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”
19 orë
Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit
19 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro
18 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
18 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
6 orë
Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë

LEXO MË SHUMË

kombetarja kualifikimi

“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”

Lorik Cana

Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë

xavi

Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale

Anceloti

Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

atalanta

Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit

Trofeu-768x512

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

INFO

NA NDIQ