A do ta përfundojë mandatin si kryetar i komunës së Gostivarit? Flet Arben Taravari

Picture of INA
INA

14/05/2024

Arben Taravari tha se qytetarët e kanë votuar si kryetar te komunës së Gostivarit në mandat deri në vitin 2025 dhe sipas tij, është jokorrekte të tërhiqet dhe shtoi se të mbahen zgjedhje brenda një viti, është lodhje edhe për qytetarët po njëkohësisht edhe për partitë politike, transmeton TV21.

Taravari tha se ka mjaft kuadro brenda VLEN-it që do të udhëhiqnin dhe perfaqësonin institucionet më mirë se vet ai.

“Nuk kemi një plane, as që e kemi diskutuar. Në parim them se mandatin prej qytetarit të Gostivarit në tetor të vitit 2021 e kam marrë për 4 vite. Mendoj se do të ishte jokorrekte që të tërhiqem dhe të mbahen zgjedhje përsëri në vjeshtë dhe përsëri në vjeshtën tjetër. Kjo është lodhje edhe për qytetarin por edhe për partitë politike”, tha Taravari është nga përfundimi. Qeveria veç se ka një marrëveshje, për qeverisje të ardhshme por duhet programet të sinkronizohen, të bisedojmë për ministri sepse aspak nuk kemi biseduar”, deklaroi Taravari.

TË FUNDIT
8 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
8 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
11 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
13 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
13 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

ME TE LEXUARA

13 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
21 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
11 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
20 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
8 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

kina

Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

INFO

NA NDIQ