A do ta vazhdojë rrugëtimin politik në LSDM? Bytyqi: Takohem me të gjitha palët e arenës politike

Picture of INA
INA

23/05/2024

Fatmir Bytyqi në Daily Click në TV21 tha se shpreson se sërish do të jetë në Kryesi të LSDM-së.

“Ne akoma jemi në pozitat e tona, deri sa të zgjidhet pozita e re. Unë mendoj që kam lënë vend goxha të madh që në bazë të vlerave dhe punës që kam bërë, të jem pjesë e strukturave të reja, por gjithsesi janë votuesit, anëtarët e LSDM-së dhe është kongresi i LSDM-së që do të vendosë se çfarë donë”, theksoi Bytyqi.

I pyetur nëse mund të kalojë në ndonjë parti tjetër politike, Bytyqi tha:

“Spekulime mund të ketë. Unë them nuk jam njeri i cili nuk bisedon. Takohem me të gjitha palët e arenës politike, ajo që më lidhë me çdo palë politike është ideologjia dhe vlerat që i shohim. Në këtë moment ne kemi LSDM-në që me dy parti më të vogla në kampin e majtë, qendrës së majtë, dhe të tjerat në qendrën e djathtë dhe unë ideologjikisht mendoj që këto dy kampe mund ndonjëherë të bëhen bashkë vetëm kur e kërkojnë nevojat e shtetit Në këtë moment nuk e shoh të arsyeshme që të bashkohem me kampin e qendrës së djathtë”, pohoi Bytyqi.

TË FUNDIT
1 orë
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
2 orë
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
2 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
3 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë
3 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë
9 orë
Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin
1 ditë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit (FOTO)
2 ditë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite në disa pjesë të luginave paraqitje e mundshme e shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së fuqishme
14 orë
Tre të plagosur rëndë nga Maqedonia, vendim i çuditshëm i gjykatës austriake

LEXO MË SHUMË

Menduh Thaci

Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Mucunski stoltenberg

Mucunski: Mbetemi një anëtar i besueshëm i NATO-s me një kontribut të rëndësishëm për paqen globale

pushk-gjahu

Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike

Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup

burgu-idrizove

Ndërroi jetë i burgosuri që u rrah në Idrizovë, Prokuroria nis hetimet

INFO

NA NDIQ