A do të jetë kryeministër, flet Grubi

ina-online
ina-online

15/11/2023

Zëvendëskryeministri Artan Grubi sot ka komentuar zërat se a do të jetë ai në postin e kryeministrit shqiptar teknik.

“Mund të ju siguroj që unë nuk e shoh veten në postin e kryeministrit shqiptar në 100 ditëshin e fundit në Qeverinë teknike dhe besoj që z.Ahmeti dhe BDI do të propozojë një kandidat apo kandidate e cila ose i cili me dinjitet do e zbaton detyrën e thyerjes së tabusë së marrjes së përgjegjësisë në ekzekutiv nga një shqiptar për të udhëhequr këtë Qeveri”, theksoi Grubi. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Nëse VMRO nuk propozon ministrat e saj në qeverinë teknike, lë njollë në procesin zgjedhor

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Maqedonia e Veriut kultivon shoqëri të qëndrueshme, të drejtë dhe gjithëpërfshirëse

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

MUHAMERI

Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut dhe Maqedonia

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

INFO

NA NDIQ