A do të kandidojë për lider të ASh-së? Taravari: Nëse nuk kandidon Sela, mund ta shqyrtoj

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari tani për tani nuk ka një vendim të prerë se a do të kandidojë për lider të partisë.

Kjo pasi siç tha ai, pritet që të shihet vendimi i liderit aktual Ziadin Sela.

I pyetur se çfarë nëse nuk kandidon Sela, Taravari me përgjigje:

“Në parim unë mendoj se zotëri Sela duhet të vazhdojë, por jemi duke e diskutuar me zotëri Selën se si e ka planin më tej. Nëse nuk kandidon edhe mund të shqyrtohet”, tha Taravari në përgjigjen e TV21.

TË FUNDIT
17 minuta
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
1 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
2 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
2 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
2 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

ME TE LEXUARA

2 ditë
Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?
10 orë
Osmani: Votimi në NATO, hap i rëndësishëm për fatin e Kosovës
1 ditë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
7 orë
9 ditë sallat e operacionit jashtë funksionit! MSH pret rezultate nga Gjermania, por nuk dihet kur vijnë
15 orë
Paraqitje e shpeshtë e shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave deri të enjten, stabilizim i motit nga e premtja
3 orë
Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës
2 ditë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

LEXO MË SHUMË

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

kasami tubim

Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit

INFO

NA NDIQ