A do të largohet nga Torino? Ja si përgjigjet Mërgim Vojvoda

ina-online
ina-online

22 Gusht, 2023

Mërgim Vojvoda është bërë objektiv i disa skuadrave pas paraqitjeve pozitive të sezoneve të fundit me Torinon.

Futbollisti shqiptar është i vetëdijshëm për këto mundësi, por për momentin është i fokusuar vetëm tek “Granata”.

Mediat italianë shkruan ditë më parë se përfaqësuesit kosovar ia kanë vënë syrin dy klubet e njohura ruse, Lokomotiv Mosca e Spartak Mosca, ndërsa informacione për të ka kërkuar edhe Udinese në Itali.

Sidoqoftë, mbrojtësi i krahut, i cili ka kontratë me klubin e Serie A deri në vitin 2024, i ka idetë e qarta rreth së ardhmes.

“Unë jam mirë në Torino dhe ndihem gjithmonë e më mirë. Me trajnerin Juric kam mësuar dhe gjithmonë ka shkuar gjithçka mirë”, u shpreh Vojvoda për “DAZN” pas barazimit pa gola kundër Cagliarit.

Mbrojtësi i krahut të djathtë, e njëherësh i atij të majtë, e ka komentuar edhe këtë ndeshje.

“Cagliari e bëri një lojë të ngjeshur, sidomos prapa, që ishte vështirë të depërtonim. I krijuam disa raste dhe na mungoi veç goli. Ne e dinim se ata do të vendoseshin kështu në fushë, prandaj edhe nuk prisnim se do të fitonim 5:0. Provuam të gjuanim edhe nga distanca, por nuk shkoi mirë”, përfundoi futbollisti drenicas.

28 vjeçari kishte shënuar gol javën e kaluar në Kupën e Italisë, duke i dhënë fund pritjes prej dy vjetësh pa realizuar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich triumfon kundër Man United

arsenal

Fitore e thellë e Arsenalit ndaj PSV Eindhovenit

sevilla

Sevilla barazon në shtëpi me Lensin

napoli

Napoli vuan por triumfon te Braga, Rrahmani u lëndua vetëm pas 13 minutave

INFO

NA NDIQ