A do të mungojë Robert Lewandowski në Euro 2024?

Picture of INA
INA

11/06/2024

Robert Lewandowski u detyrua të largohej nga fusha gjatë një miqësore kundër Turqisë vetëm disa ditë para ndeshjes hapëse të Polonisë në Euro 2024.

Sulmuesi veteran çaloi nga fusha vetëm pas gjysmë ore gjatë fitores 2-1 të Polonisë ndaj Turqisë në një miqësore ndërkombëtare në Varshavë të hënën.

Lëndimi i kapitenit të Polonisë është një goditje e madhe për ekipin që nis udhëtimin e tyre në Euro 2024 kundër Holandës në më pak se një javë, shkruan Goal.com.

Megjithatë, sipas gazetarit të TVP Sport, Mateusz Borek (përmes Super Express Sport), lëndimi i yllit të Barcelonës nuk duhet të jetë një çështje shqetësuese pasi ai ndjeu tension të lehtë të muskujve dhe vendosi të largohej nga fusha si masë paraprake.

TË FUNDIT
2 orë
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
2 orë
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
6 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
6 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

6 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
16 orë
Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
16 orë
Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë
2 orë
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
15 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024
2 orë
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
14 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
1 ditë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ