​A do të shkarkohet Xavi?

INA
INA

15/01/2024

Barça arriti në Superkupë me tri fitore radhazi, por me shumë dyshime në lojën e saj dhe shtatë pikë prapa liderëve në ligë. Pritej që kjo garë të përfaqësonte një pikë kthese, diçka e ngjashme me atë që ndodhi vitin e kaluar, kur Blaugranët pas mposhtjes së Real Madridit në finale, fituan avantazhin e ligës derisa e fituan atë.

Por ka ndodhur e kundërta. Pasi mposhti Osasunën në gjysmëfinale, skuadra e Xavi u mposht (4-1) nga Real Madridi dhe ajo që duhej të ishte një kthesë u bë një krizë për skuadrën dhe trajnerin Xavi Hernandez, i cili tani duhet të përballet me kritikat të shumta.

“Jam mesuar. Kjo është Barça. Duhet t’i pranojmë dhe të vazhdojmë të punojmë për të dalë nga kjo”, tha Xavi pas finales.

Por, duket se spanjolli nuk e rrezikon pozitën e tij, së paku momentalisht, pasi që drejtuesit e klubit kanë ende besim të madh tekm ai.
Të gjithë vazhdojnë të mendojnë se nuk duhet marrë asnjë vendim drastik dhe se notat duhet të vendosen në fund të vitit, se Barça është ende gjallë në tri gara dhe se ka ende shanse për një titull.

Koha për analiza dhe vendime do të vijë kur të jetë koha. Për më tepër, nga menaxhmenti i sportit ata nuk do të kishin një mendim të qartë për të siguruar që situata do të ndryshonte.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ