A e dini se cili lloj mjalti është më i mirë për kollën dhe cili ndihmon me infeksionet?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2023

Mjalti është një nga produktet natyrale më të vlerësuara që nga kohërat e lashta dhe përdoret jo vetëm si produkt natyral dhe ëmbëlsues, por edhe në mjekësinë tradicionale si ndihmës në trajtimin e gjendjeve të ndryshme, nga lehtësimi i kollës dhe dhimbjeve të fytit e deri te shërimi i plagëve.

Sot ne njohim rreth 300 lloje të ndryshme mjalti. Mjalti përbëhet nga më shumë se 80% karbohidrate dhe pak më pak se 20% ujë. Studimet kanë zbuluar më shumë se 600 përbërës në mjaltë që kanë një efekt potencialisht të dobishëm në shëndetin e njeriut. Për sa i përket përbërjes së karbohidrateve, dominon fruktoza, e ndjekur nga glukoza, maltoza dhe sheqernat e tjera. Nga vitaminat dominojnë vitaminat B dhe vitamina C, kurse nga mineralet kaliumi, kalciumi, magnezi, fosfori, natriumi e të tjera. Përveç kësaj, është i pasur me komponentë bioaktive si flavonoidet dhe polifenolet.

Mjaltë akacieje
close
volume_off

Ngjyra e ndritshme, shije shumë e ëmbël dhe e këndshme për shkak të përmbajtjes së lartë të fruktozës dhe përmbajtjes së ulët të saharozës. Shpesh përdoret si një shtesë për çajrat. Besohet se ka një efekt anti-inflamator, ka një efekt të dobishëm në mëlçi dhe sistemin tretës.

Mjaltë sherebelë

Ngjyrë e verdhë e lehtë, shije e këndshme. Ka një efekt të favorshëm në procesin e tretjes dhe në të gjithë sistemin tretës, ka një efekt antioksidant, prandaj ka një efekt pozitiv edhe në sistemin kardiovaskular. Ndihmon në shërimin e plagëve dhe luftimin e ftohjes, dhimbjes së fytit dhe kollës. Ajo funksionon duke lehtësuar ekspektorimin dhe duke nxitur nxjerrjen e mukusit nga organet e frymëmarrjes.

Mjaltë gështenja

Ngjyrë e errët, pothuajse kafe. Ka një aromë të veçantë, një shije pak të hidhur. Ndihmon me ftohjet dhe kollën, bronkitin, ka efekte antimikrobike, antibakteriale dhe antiseptike. I pasur me vitamina B dhe vitaminë C.

Mjaltë livadhi

Mjaltë nga lule të ndryshme livadhesh. Ndihmon në luftimin e infeksioneve, është i pasur me antioksidantë, ndihmon në shërimin e plagëve, ka një efekt të dobishëm në sistemin tretës.

Mjaltë livando

Shije e pasur, ngjyra mund të ndryshojë nga më e çelët në më të errët, si speciet e tjera, ndihmon në funksionimin e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes, ka një efekt të dobishëm në bronkit dhe kollë. Ka një efekt qetësues, ndihmon tretjen dhe redukton gazrat.

Disa fakte interesante për mjaltin

Bletët kanë prodhuar mjaltë për mbi 150 milionë vjet

Për gjysmë kilogrami mjaltë nevojiten 556 bletë dhe dy milionë lule

Mjalti nuk prishet kurrë

Për shkak të përmbajtjes së lartë të fruktozës, mjalti është 25 për qind më i ëmbël se sheqeri
Për të bërë mjaltë, bletët e ruajnë nektarin e mbledhur në një huall mjalti dhe më pas e avullojnë duke përplasur krahët.

Para se të zhvillohej biologjia dhe botanika, njerëzit mendonin se nektari i luleve u shndërrua në mjaltë nga një magji e veçantë.

Mjalti është ushqimi bazë i bletëve. Arsyeja pse bletët janë kaq të zëna me mbledhjen e nektarit nga lulet është që të krijojnë furnizime të mjaftueshme ushqimore për koloninë e tyre gjatë muajve të dimrit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

trupat britanike kosove

“Blindohen” kufijtë e Evropës, 20 mijë ushtarë në gatishmëri kundër Rusisë – ja “zona e nxehtë’ ku mund të nisë konflikti

lukaku

Lukaku e preferon kalimin në Saudi Pro League

google

Google do të fillojë të tarifojë për atë që përdorim çdo ditë?

Moti_26-780x470-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

gordana siljanovska davkova

VMRO-DPMNE mban tubimin e parë, Siljanovska – Davkova: Ne jemi europianët e vërtetë

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Instagram po teston një veçori të re

guardiola

​Guardiola: Haaland është sulmuesi më i mirë në botë

bilall kasami

Kasami prezanton një prurje të re në Çair (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Keqpërdoren 2.2 milionë euro para të BE-së! Ambasadori Gir pa koment, Dimova me akuza ndaj Zoran Zaevit

INFO

NA NDIQ