A e keni ditur? Qepa dhe hudhra ulin rrezikun e kancerit në stomak

0

Qepa dhe hudhra janë përbërës të zakonshëm në kuzhinë dhe i bëjnë shumë mirë shëndetit.

Kohët e fundit, studiuesit italianë kanë dalë në përfundim se qepa dhe hudhra kanë veprim mbrojtës ndaj kancerit në stomak, shkruan Top Channel.

Një studim nga Universiteti i Milanos ka siguruar të dhëna të reja epidemologjike që thonë se konsumimi i qepës dhe hudhrës ul rrezikun e kancerit në stomak.