A e njohin kabinetin e ri qeveritar? – Flasin qytetarët

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10 Janar, 2022

Qytetarët nuk kanë pritje të mëdha nga kabineti i ri qeveritar.

Të anketuar nga Alsat, thonë se deri tani politika ka dështuar dhe nuk ka përmirësuar gjendjen.

“Nuk jam i kënaqur as nga njëra palë as nga tjetra. Nuk besoj se do të ndryshojë diçka. Siç po rezulton deri tani në praktikë, asgjë”, thotë një qytetar.

“Unë në përgjithësi nga Maqedonia nuk kam pritje të mëdha. Edhe populli edhe politika kanë dështuar. Se çfarë do të bëhet vetëm koha do ta tregojë.”, shprehet një qytetar tjetër.

“Shpresojmë të nisë mbarë se “na këputën” krejt”, u shpreh një qytetar./Alsat

https://youtu.be/kl-tmkJo__U

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi

Caktohen vazhdimet e tre seancave plenare

grubi-koridori 8

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

Polici-a-2-750x430

Aksident i rëndë në rrugën Ohër- Kërçovë, një i vdekur dhe disa të lënduar

kovacevski

Kryeministri Kovaçevski në takim të Komunitetit Politik Ndërkombëtar në Kishinjev

protesta mal te zi

Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në Kosovë

spartak

Avokati shqiptar zbulon skemën e Pentagonit për komunat veriore dhe paralajmëron fundin e Vuçiçit si të këtij politikani

veri serbet

Serbët në veri protestojnë në ditën e pestë me radhë

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

AGK Asociacioni i Gazetareve KS

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

INFO

NA NDIQ