A është e vërtetë se ministri Spasovski e ka kthyer në punë “policin huligan”, që ishte pjesë e 15 huliganëve në Kumanovë?

INA
INA

01/11/2023

Shkruan: Fejzi Hajdari

Sektori për Punë të Brendshme (SPB) Kumanovë (sipas të gjitha gjasave me ndihmën e ministrit Spasopvski) e ka kthyer në punë “policin huligan”, që ishte pjesë e grupit të 15 huliganëve maqedonas të maskura me fantomka dhe shkopinjë bejzbolli, të cilët e kishin ndjekur të riun shqiptar në mes të qytetit, në Lagjen “Orta Bunar”, që gjendet vetëm qindra metra larg nga Polica e Kumanovës, Gjykatës e Kumonës. Për të qenë skandali edhe më i madh se kaq, policin në fjalë e kishte suspenduar nga puna Komisioni disiplinor (për shkak të aktakuzës).

Edhe krahas të gjithë këtyre (pengesës ligjore) rasti i policit të suspenduar kishte kaluar ne heshtje, edhe pse në SPB-në Kumanovë, partia shqiptare BDI për vite me radhë kishte radhitur kuadro shqiptare një pas një “ushtarë partiakë”, që vetën varësisht nga nevoja e interesi veten e quanin herë e quanin nacallnik, herë komandanta, herë inspektorë e herë patriot policë!!?

Tmerr. Kjo është edhe një dëshmi se shqiptarët aty, i shërbejnë vetëm Spasovskit (dhe funksionarëve tjerë të lartë) dhe jo interest shqqiptarë, kuptohet, kur ata rrezikohen.

E trishtë është kur e mendon faktin se dalin të rrahin pa fajë dhe policia në vend që t’i ndëshkojë huliganët, ata i avancon, sic është rasti me policin hooligan dhe jo vetëm!
Qyetatarët shqiptarë të Kumanovës me të drejtë pyesin: A ka Polici, që i mbronë shqiptarët nga dhuna, e cila jo rrallëherë orkestrohet edhe nga struktura të larta në MPB.

Paramendoni kjo ndodh vetëm në Sektorin e Punëve të Brendshme (SPB) Kumanovë, ku shqiptarët janë të përfaqësuar me pozitën dy në këtë institucion, dhe me shumë komandirë dhe njerëz nëpër pozicione të larta.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Hoda: BDI i ka harruar ushtarët e UÇK-së

Talat Xhaferi3

Talat Xhaferi: Ja deri kur dhe si do të jem si kryeministër

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

INFO

NA NDIQ