A jeni gati për punë në ambasadën e Zvicrës në Shkup? Ja si mund të aplikoni

Picture of INA
INA

08/07/2024

Në emër të Ambasadës së Zvicrës në Shkup, Agjencia Private e Punësimit “MOTIVI” në Shkup identifikon kandidatët më të mirë për pozitën në vijim:

Ambasada aktualisht po kërkon një profesionist shumë të motivuar dhe të aftë për t’iu bashkuar ekipit tonë në pozicionin e ZYRTAR I PROGRAMIT KOMBËTAR (Pjesërisht 50%).

Nën mbikëqyrjen e Shefit/Zëvendës Shefit të Misionit/Bashkëpunimit dhe në koordinim të ngushtë me Sekretariatin Shtetëror të Zvicrës për Migracion (SEM), kandidati i suksesshëm do të ketë përgjegjësinë për zbatimin lokal të politikës së migracionit dhe prioriteteve të Zvicrës në aspektin politik, gjeografik. dhe nivelet tematik si dhe për funksionalizimin e Partneritetit të Migracionit ndërmjet Zvicrës dhe Maqedonisë së Veriut.

Kjo përfshin përgatitjen dhe shoqërimin e dialogut për migracionin, si dhe zhvillimin dhe mbikëqyrjen e një portfoli projekti të SEM në fusha të mundshme si menaxhimi i azilit, të drejtat e njeriut, migrimi i parregullt, trafikimi dhe kthimi.

Përveç kësaj, zyrtari i programit kombëtar është përgjegjës për të siguruar përafrimin dhe mbështetjen për programet e përzgjedhura të lidhura me migracionin të Programit Global për Migrim dhe Zhvendosje të Detyrueshme (GPMFD) dhe projektet e Ndihmës Humanitare të Agjencisë Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim (SDC).

kariera.mk/swiss

Afati i fundit për aplikim: 22 korrik 2024.

Data e fillimit: 1 tetor 2024.

TË FUNDIT
2 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
2 orë
Sevim Hoxha, këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA (FOTO)
3 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
3 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
3 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet
20 orë
9 vjet pa komandant Shqiponjën, e përkujtojnë familjarë e bashkëluftëtarë
1 ditë
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
7 orë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
1 ditë
Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat
1 ditë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
12 orë
VLEN për kallëzimin penal të nipit të Ali Ahmetit
1 ditë
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
6 orë
Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

levizja besa

Sevim Hoxha, këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA (FOTO)

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

sedat sulejmani

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ