A ju kujtohet messengeri i fëmijërisë suaj? Ai është kthyer dhe mund ta shkarkoni

0

Tashmë mund ta keni në celularin tuaj

Aplikacioni i dashur i MSN Messenger tani është në dispozicion për t’u shkarkuar nga të gjithë ata që kanë nostalgji për të që të bisedojnë, dërgojnë gumëzhgime, buzëqeshje dhe emoj klasikë.

Që nga 4 qershori, aplikacioni është i disponueshëm në dyqanin Google Play; megjithatë, ky program nuk është një version zyrtar i Microsoft as nuk është i lidhur me kompaninë amerikane, përcjell rtv21.tv

Është një krijim i një braziliani, Welbert Moreira, i cili ka ngarkuar aplikacionin CLM – Chat Live Messenger në versionin e saj Beta në platformën, e cila tashmë ka më shumë se 100 mijë shkarkime dhe me komente të mira nga përdoruesit.

“Biseda Live Messenger ju vë në kontakt me miqtë dhe familjen tuaj duke kujtuar aplikacionin e vjetër dhe komercial të mesazheve të menjëhershme. Dërgimi i imazheve, videove dhe shumë më tepër”, thotë përshkrimi i aplikacionit.

Deri më tani, përdoruesit e kanë vlerësuar aplikacionin, në dyqanin Google Play, me një mesatare prej 3.5, duke raportuar kryesisht dështime kur hyjnë.

Vlen të përmendet se faqja e aplikacionit është e ngjashme me MSN Messenger krijuar në vitin 1999, i cili pushoi së punuari zyrtarisht në vitin 2014, kur ishte i paaftë pasi e fitoi kompania Skype./21Media