A ka ndonje komb qe eshte bere Kurban, qe te ekzistojnë disa shtete?

Picture of INA
INA

05/06/2023

Shkruan: Koço Danaj

Ka dhe ky është kombi shqiptar.

Pse? Le të japim disa shëmbuj për të huajt që na hiqen si miq, por dhe për shqiptarët që jetojnë me iluzione të humbura

Fillojmë:

Mos e ngacmoni Maqedoninë e Veriut na thonë miq dhe kundershtare, mos u bashkoni se pa ju, ajo nuk ekziston dhe politikanët shqiptarë e pranuan!

Ky është Kurbani i parë.

Kurbani i dytë është Camëria në Konferencën Kazino të Londrës.

Kurbani i tretë janë trojet shqiptare në Mal te Zi. Kurbani i katërt është Kosova Lindore.

Dhe Kryekurbani është Kosova. Dialog me Serbinë na thonë, dialog me ata që na vranë e na bënë gjenocid, që na shpërngulen në Turqi, etj etj.

Dhe disa nga miqte pertej Oqeanit dhe në mes të Europës, na thone se po nuk pranuat te jeni kurban, do ju fusim ne liste te zeze!!

Dhe kete e quajne Doktrine. E quajnë gjeopolitikë!!!! Çfarë Doktrine. Në thelb shkombëtarizimi. Po ne shqiptarët çfarë duhet të bëjmë? Shumë e thjeshtë: Te Mos pranojme te jemi kurban. Te kerkojme te bashkohemi me cdo kusht. Nje individ apo disa mund te futen ne liste te zeze pse kerkon te Mos jete kurban.

Por një komb kurrë!

Dhe që të mos jemi edhe nesër Kurbani i Ballkanit, duhet te formojme Shqiperine Natyrale sot

Marreveshja e Jaltës, e Versajes, e Ohrit, e Prespes, Rezoluta 1244 etj etj kane vdekur. Le ti varrosim ato dhe te zbatojme Kushtetuten e Shqiperise qe na e kerkon kete, le te zbatojme Betimin e luftetarit te UCK qe na e kerkon kete.

Perndryshe do mbetemi kurban.

Por mos harroni: kurban do te thote Vdekje e Kombit shqiptar ose të huaj me origjinë shqiptare!!!!

(Fragment nga libri i përfunduar por i paredaktuar: “Vëllimi i 4 i Shqipërisë Natyrale)

TË FUNDIT
19 orë
Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!
3 ditë
Propaganda për të nxirë bregdetin shqiptar!
3 ditë
Të jetosh në mesin e derrave!
4 ditë
Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?
4 ditë
Pyet Shqipëria thuajse nuk e dinë: Ku janë kosovarët, pse n’ pushim nuk vijnë?!

ME TE LEXUARA

19 orë
Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!

LEXO MË SHUMË

Kim Mehmeti2

Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!

naser-pajaziti

Propaganda për të nxirë bregdetin shqiptar!

dijana toska

Të jetosh në mesin e derrave!

Orban Putin

Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?

Kim Mehmeti

Pyet Shqipëria thuajse nuk e dinë: Ku janë kosovarët, pse n’ pushim nuk vijnë?!

Arben Fetai

Arben Taravari dhe UÇK-ja

himara

Nacionalizmi politik, Himara mbi 85% shqiptare e Tavo vs. Gjikuria

etem xheladini

Vallë, aq e vështirë të sigurohet idetinteti etnik, kulturor e gjuhësor, për dy popujt shumicë në Maqedoninë e Veriut

rufi osmani

Rufi Osmani dhe humbja e një shansi historik!

INFO

NA NDIQ