A ka Spasovski ambicje për president të vendit dhe lider i LSDM-së?!

Picture of ina-online
ina-online

10/10/2023

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski, gjatë një interviste për “360 shkallë” ka theksuar se disa herë ka dhënë përgjigje konkrete në pyetjen – nëse ka ambicje të jetë kandidat për President të vendit ose lider i LSDM-së.

Sipas tij me rëndësi për momentin është të realizohen projektet dhe reformat në Ministrinë që udhëhiqet nga ai.

“Mund të thoni – përgënjeshtroj, heq dorë, vendos pikë – s`kam ambicje as për kandidat për shef të shtetit e as për lider të LSDM-së?

-Ju mund të më pyesni çfarë të doni, kurse unë si do të përgjigjem është e drejta ime dhe këtë të drejtë nuk ua lëshoj juve si gazetar, mendoj se ju dhash përgjigje shumë të qarta”

Në pyetjen e gazetarit se përgjigja e Spasovskit nuk nënkupton përgënjeshtrimin, Ministri tha se është konstatim I gazetarit dhe se nuk dëshiron që ky debat të zhvillohet në opinion dhe media, porn ë parti, kur të vijë momenti.

I pyetur për përshtypjet e opinionit se në periudhën e fundit është në fushatë për ppromovim personal, duke marrë parasysh prezenca në një sërë ngjarjes që nuk kanë lidhje me Ministrinë e Brendshme, Spasovski është përgjigjur se angazhohet që të jetë në kontakt të vazhdueshëm me qytetarët dhe se këtë më së miri e bën përmes kontakteve të drejtpërdrejta.

TË FUNDIT
2 minuta
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
5 minuta
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
1 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
2 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
2 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

ME TE LEXUARA

9 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite
5 orë
Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë
18 orë
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
1 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
8 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
1 ditë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
5 orë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!
18 orë
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

LEXO MË SHUMË

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

Angela Ageler

Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

FB_IMG_1719231583046

Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët…

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ