A mund të jetë ai kandidat i opozitës shqiptare për president? Përgjigjet Izet Mexhiti

INA
INA

27/10/2023

Kryetari dhe deputeti i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti sot është pyetur nga gazetarët në Shkup se a mund që ai të jetë kandidati për president i opozitës shqiptare në zgjedhjet e radhës.

Mexhiti tha se akoma nuk është biseduar lidhur me kandidaturat dhe se sipas tij, kushdo që do të jetë kandidat, do të ketë rol unifikues.

“Nuk kemi biseduar as për emër, dmth a do të jenë brenda subjekteve, por prej tash e them se me shumë gjasë do të jetë president i cili edhe më shumë të unifikojë dhe do të jetë alternativë serioze që do të bëjë garë serioze dhe do të jetë faktor kyç në zgjedhjet e ardhshme presidenciale, pra këtu nuk flasim për…që duhet të jetë ndonjë nga ne”, deklaroi kreu i LD-së, Izet Mexhiti.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

dimitar kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

qeveria-nato

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

ash

ASH: Aktoivizohu kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

INFO

NA NDIQ