A ndikoi Luizi në fitoren e Benet Becit në Shkodër?

INA
INA

15 Maj, 2023

Për njëzet vite me rradhë qyteti i Shkodrës është udhëhequr nga Partia Demokratike.

Rezultatet e zgjedhjeve të së dielës tregojnë një situatë tjetër.Duket se Shkodranët kanë vendosur që kësaj rradhe kryebashkiaku i kësaj komune të jetë Benet Beci, kandidatë i PS-së.

Becin e kanë mbështetur një numër i konsiderushëm artistëve shkodran, përfshirë edhe Luiz Ejllin.

Ky i fundit bëri fushatë dhe u shfaq në krahë të tij gjatë fushatën, me moton se: Mua më ka ndihmuar në ditët më të vështira, do tiu ndihmoj edhe Juve.

Në ditën e zgjedhjeve Luizi është pyetur se a do të ndikoj mbështetja e tij në fitoren e Becit? “Apsolutikisht Jo”, është përgjigjur Luizi. Në qarkun e Shkodrës vijon numërimi i votave. Nga rezultatet paraprake, shihet se Partia Socialiste kryeson në Shumicën e Bashkive, përveç Fushë-Arrëzit, ku kandidati i Bashkë Fitojmë është në avantazh dhe në Pukë ku numërimi është mbyllur dhe kandidati i Berishës dhe Metës ka fituar.

Bashkia Shkodër (131/247)

Benet Beci (PS) – 17844 vota

Bardh Spahia (BF) – 11852 vota. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-05-25-21-49-50-648-edit_com.android.chrome

Edhe Taulant Balla fans i Luizit, publikon foton në Instagram

kiara-foto

“Nuse në Shkodër”, Kiara shkon në vendlindjen e Luizit, gratë “çmenden” për të bërë foto me moderatoren (VIDEO)

mihrije naim abazi

Banesa iu përfshi nga zjarri, Mihrije Braha flet për ngjarjen

kejvina_1549923135-3556923

Nuk do ta shohim më kurrë në ekran? Kejvina Kthella zbulon vendimin drastik

nikos-vertis

A e dinit se ylli i muzikës greke Nikos Vertis ka rrënjë shqiptare?

bora zemani vin veli

Si rrallë herë ish partneri i Bora Zemanit, Vin Veli flet për të birin e tyre

ronaldo-sharka

Ronaldo nuk lë rehat Kristin, i poston videon në prezencën e një vajze misterioze

diola desta

Diola Dosti tregon arsyet e ndarjes me bashkëshortin

Luizi dhe Kiara

Fansat pubikojnë foto të Kiares dhe Luizit, ja si duken në përditshmëri

INFO

NA NDIQ