A po pret Sylvinho një ofertë nga dikush tjetër! Gazetari Tufa: Ekziston si mundësi, nuk ka firmosur ende kontratën sepse…

Picture of INA
INA

26/06/2024

Gazetari i Top Channel Endi Tufa ka qenë në një lidhje direkte me Top Arenën mbrëmjen e djeshme, ku foli nëse Sylvinho do të zgjasë kontratën me Kombëtaren tonë apo jo.

Sipas Tufës, parimisht ai ka rënë dakord që të firmosë kontratën edhe për dy vitet e ardhshme, por ende nuk e ka firmosur me arsyen se nuk ka gjetur kohë. Gjithashtu sipas tij mund të ngrihen dyshime nëse Sylvinho ka pritur kaq gjatë pa firmosur kontratën, mund të jetë për shkak se mund të ketë pritur një ofertë tjetër.

Endi Tufa: A do Sylvinho të qëndrojë apo jo? Kjo është më tepër për t’u diskutuar sepse në një farë mënyre Sylvinhos i është vënë përpara kontrata edhe për eliminatoret e Botërorit, pra derisa të mbarojnë kualifikueset e Kampionatit Botëror. Që përpara mbërritjes këtu në Gjermani, nuk i ka firmosur apo nuk ka patur kohë zyrtarisht për t’u ulur për ta diskutuar, parimisht është rënë dakord por që kam përshtypjen që ka pritur diçka. Më pas përfundimi i këtyre ndeshjeve në Kampionatin Europian nëse i ka shkuar atij në favor apo në disfavor, mbetet për t’u parë.

Ed Manushi: Po thua që neve i paskemi bërë ofertë Sylvinhos, ai e ka në tavolinë, por për një arsye apo tjetër, ai nuk e ka firmosur. Pra ai është në pritje të një oferte tjetër nga dikush tjetër, sipas teje?

Endi Tufa: Jo, nuk di ta them këtë zyrtarisht, por në intervistë që kam pasur me presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, e ka pranuar që kemi rënë parimisht dakord, i është bërë oferta 2 vite për kontratën e ardhshme deri në fund të eliminatorëve të Botërorit, por nuk është gjetur koha e përshtatshme, kjo është përgjigjja zyrtare. Nuk di të them nëse ka një ofertë tjetër ose jo, por që ka pritur diçka tjetër, mund të ketë pritur.

TË FUNDIT
3 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
3 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
3 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
4 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

3 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
3 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
1 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
4 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ