A qëndron kapitali rus pas fabrikës së ujit “kroat” në Dibër!?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

2 Shkurt, 2023

Investim i pastër ose skemë e turbullt?

Ky investim është shumë i rëndësishëm, jo vetëm për Garin dhe Dibrën, por për gjithë rajonin perëndimor, në drejtim të zhvillimit të balancuar e qëndrueshëm – tha ministri i atëreshëm për Ekonomi Driton Kuci, i cili në prani të lideriat partiak Ali Ahmeti theksoi se ujidh që do të prodhohet do të përdoret kryesisht për eksport në shtetet fqinjë, shtetet arabe por edhe ne Rusi.

…”njëra ndër më modernet, më bashkohorja dhe më e pajisura në aspektin teknologjik në rajon…”
…hetime e gazetarëve treguan se marrëveshja ishte realizuar mes biznesmenëve të fuqishëm kroatë, të cilët, sipas mediat i quajtën si lojtarë rusë në rajon.

“Fokus”

*Ka shkruar ish-ministri i Financave të Maqedonisë Xhevdet Hajredini në facebookun e tij, duke iu referuar dhe cirtuar fragmente nga revista e Shkupit “Fokus”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fejza-750x417

I riu nga Sllupçani e bën shqiponjën në mes të Zveçanit!

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi: Taravari e quajti “psikopat” e Ziadin Sela i tha “vrasës”- sot janë bashkë me Ali Ahmetin

Albin-Kurti-3

Kurti: Grafitet serbe mbi mjetet e NATO-s janë kujtim i errët, dënoj sulmet ndaj KFOR-it dhe gazetarëve

rama-1-750x430-1

Rama për zhvillimet në veri: Kosova po lëndohet në sytë e aleatëve

arben-taravari-albin-kurti

Arben Taravari reagon për tensionet në veriun e Kosovës

bekteshi

Bekteshi: Izet Mexhiti nuk i kryen detyrat e nënkryetarit

glauk-konjufca

Konjufca:Është koha që dhunës t’i përgjigjemi me një zë të përbashkët

kurti-kasami-tetove

Selmani: Kasami i vetmi lider shqiptar në Maqedoni që reagoi për situatën në veriun e Kosovës

Grubi korridori 8

Grubi jep lajmin: Këtë javë nisin punimet për Korridorin 8

INFO

NA NDIQ