A u strehua Kastriot Rexhepi në villën e kryeministrit? Ja si përgjigjet deputeti që pamundësoi rrëzimin e Qeverisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Deputeti Kastriot Rexhepi në pyetjen e “Fokus” nëse në ditën e votimit për mosbesim ndaj qeverisë ka qëndruar në vilën e kryeministrit, thotë se është e drejtë e tij se ku do të qëndrojë.

“Gjithçka që kisha e thash në konferencën time për shtyp dhe në paraqitjet e mia publike. Është e drejta ime se ku qëndroj”, tha Rexhepi.

Ai shtoi se si deputet e ka përdorur të drejtën e tij kushtetuese të vendosë sipas bindjes së tij dhe me këtë veprim të sigurojë shumicë parlamentare stabile dhe dialog pa pengesa me Bullgarinë.

Kujtojmë se dje Aleksandar Nikollovski nga OBRM-PDUKM gjatë një paraqitje në televizion tha se Rexhepi është fshehur në vilën e kryeministrit te ish-kryeministri Zaev, ndërsa Rexhepi më herët kishte thënë se ishte strehuar bashkërisht me familjen te shtëpia e një shoku.

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
2 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
5 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

17 orë
Mumiet e fshatit Likovë, rasti i rrallë në vendin tonë dhe më gjerë
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
13 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar
8 orë
Qeveria miraton masa kundër të nxehtit që pritet ta përfshijë vendin
17 orë
Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
12 orë
“Sjellja e BDI-së ka ndikuar keq në rejtingun e LSDM-së” – thotë Petrovska dhe kërkon ribrendim të LSDM-së
8 orë
SHBA përfshin në Listën e Zezë edhe rrjetin që rriti pasurinë e Dodikit

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

arben taravari

Taravari: Prioriteti im do të jetë shëndetësia publike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

INFO

NA NDIQ