Abazaj kthehet në tmerr për Skënderbeun, i shënon golin e dytë personal (VIDEO)

Në Gjirokastër janë duke luajtur Luftëtari dhe Skënderbeu për sfidën e parë të vitit 2018. Një përballje tepër interesante, duke pasur parasysh përbërjen e të dyja skuadrave.

Gjirokastritët janë në kërkim të fitores për t’u larguar jasht zonëssë ftohtë, ndërsa Skënderbeu për të marrshuar i vetëm drejt kreut.

Dhe është pikërisht Luftëtari, i cili vazhdon të godasë gjigantët e Superlisës. Në minutën e 2 Luftëtari luftëtari kahapur sfidën duke gjetur golin e parëme anë të Kristal Abazaj.

Bomberi mori merr një pasim brenda zonës, ku i vetëm përballë Shehit nuk ka falur duke përshëndetur rrjetën. Ishte sërish Kristal Abazaj i cilindëshkipër të dytën herë kryesuesit e Superligës. Pas një topi të marrë nga mesfusha, ka lenë prapa mbrojtësit e Skënderbeut dhe nga e djathta çoi topin në cepin e portës së Shehit. /albeu.com/