Prokuroria e Islam Abazit hetim për shit-blerjen e Qendrës së biznesit nga Drin Ahmeti

INA
INA

5 Korrik, 2023

Prokuroria Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ka hapur lëndë për hetimin e shitblerjes së Qendrës tregtare Soriavia, për të cilën thuhet se nipi i Ali Ahmetit, Drini ka marrë mbi 39% të aksioneve pa investuar asnjë qindrarkë.

Në përgjigje ekskluzive për Alsat, prokuroria thotë se lëndën për hetim e ka hapur pas zërave në opinion.

“Prokuroria Publike Themelore për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, “Prokuroria Publike Themelore për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, pas informacioneve që publikohen vazhdimisht në media, javën e kaluar ka hapur një lëndë sipas zërave në opinion për blerjen dhe shitjen e TC “Soravia”. Rasti i është caktuar prokurorit publik i cili do të veprojë dhe do t’i dorëzojë parashtresat përkatëse institucioneve përgjegjëse për hetimin rrjedhave financiare (Drejtoria e Policisë Financiare, Njësia e Hetimeve Financiare pranë MPB-së, Drejtoria e të Ardhurave Publike, etj.), thuhet në përgjigjen e Prokurorisë. /Alsat

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

novi pazar

Dy sulmues terroristë po trajtohen në Novi Pazar

veriu i kosoves policia

Manastiri i Banjskës nën kontrollin e policisë, shihen edhe makinat e EULEX-it

Edi Rama

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

armatimi gjetur serb veri

FOTO/Në Manastirin e Banjskës u gjet një arsenal i madh i armatimit, edhe drona të përgatitur me eksplozivë

veriu policia manastir

Mali i Zi dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës

baton haxhiu

Baton Haxhiu: Policia e Kosovës i la të lirë 28 terroristët serbë, mund t’i vriste për 1 orë

veriu policia manastir

Ekskluzive/ Aksioni kundër Policisë së Kosovës jo vetëm nga serbët, të angazhuar edhe Wagner, Obraz dhe Spetsnaz

artan grubi

Grubi: Tentativë për të nxitur krizë dhe destabilizim të situatës

shkelzen-maliqi

Maliqi: Sulmuesit synonin inskenimin e një masakre ku do të vriteshin pelegrinët dhe murgjit serbë

INFO

NA NDIQ