Abazoviqi për pak sa nuk është përleshur me një deputet në Parlamentin e Malit të Zi (VIDEO)

ina-online
ina-online

28/11/2023

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviqi për pak sa nuk është përleshur me deputetin Nikolla Zirojeviq nga partia SD në Kuvend.

Në seancë pasoi një diskutim i ashpër mes Abazoviqit dhe Zirojeviqit, e që shkaktoi që seanca të ndërpritet për një kohë të shkurtër dhe rifilloi pas disa minutash, përcjell INA.

“Ulu, Dritan”, dëgjohet në incizim teksa Abazoviq largohet nga karrigia dhe deputetë të tjerë e mbajnë prapa.

Gjatë diskutimit edhe tema është devijuar, kështu që deputeti i partisë serbe ZBCG, Milan Knezheviq ka thënë se nuk do ta njohë kurrë Kosovën.

Ndryshe, deputetët e Kuvendit të Malit të Zi kanë miratuar mbrëmë Ligjin për regjistrim. Ligjin e votuan 64 deputetë, aq sa ishin në sallë.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

Koridori-8-10d

Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni

shqiper kosov

Filloi zgjerimi dhe asfaltimi i rrugës që e lidh Kosovën me Shqipërinë

thumbs_b_c_9349a89cefb82dd84330a3a5dea34148

Përurohet baza ajrore e NATO-s në Shqipëri

pompa-benzines-derivatet-naftes

Lirohet çmim i naftës, shtrenjtohet çmimi i benzinës në Maqedoni

partite politike shqiptare VLEN BDI Populli PDSH ASH Sela PDE

Përpos liderëve këto janë emrat e disa kandidatëve për deputetë që po kalkulohen në Nj.6 zgjedhore?!

Albin Kurti Shkup

​Kurti: Ballkani Perëndimor është i kërcënuar nga shteti serb

kucove baza ajrore

Në Kuçovë përurohet baza ajrore e NATO-s, Rama njofton se sot do ta bëjnë fluturimin e parë dronët Bayraktar

INFO

NA NDIQ