Abazoviçi i shpëtoi një aksidenti fatal, si funksionuan frenat

Picture of ina-online
ina-online

05/08/2023

Ministria e punëve të Brendshme në Mal të zi ka njoftuar se autoritetet po kryejnë një hetim pasi më 31 korrik Kryeministri i Vendit Dritan Abazoviç mund të ishte përballur me një aksident si pasojë e mosfunksionimit të sistemit të frenimit në makinën shtetërore.

Ngjarja ka ndodhur në Obzoviç teksa makina ishte rreth 50 metra përpara një rruge tatpjetë në momentin që u zbulua problem me sistemin e frenimit.

Kryeministri Dritan Abazovic ishte nisur për një vizitë zyrtare në Tivat dhe në momentin kur u zbulua problem me makinën, automjeti me të cilin po udhëtonte Abazovic u zhvendos në anë të autostradës.

Më pas kryeministri i Malit të zi ka përdorur një tjetër automjet për të vazhduar udhëtimin.

Ministria e Punëve të Brendshme në Podgoricë ka treguar se nga hetimet e deri tanishme është zbuluar se bëhet fjalë për një problem teknik të automjetit për shkak të vjetërisisë së tij dhe kilometrave të shumta.

Filip Axhiq që është pjesë e parties së Abazovic dhe njëkohësisht Minister I Brendshem ne Mal te Zi ka kryer menjëherë një mbikqyrje sigurie në momentin që ka ndodhur incidenti.

Ministria e Punëve të Brendshme në Mal të Zi ka deklaruar se vjetërsia e automjeteve që përdoren për të transportuar zyrtarë të lartë në mënyrë të sigurt është 12 vjet.

TË FUNDIT
4 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
5 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
5 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
8 orë
Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit
9 orë
“Zv/km e parë” e parasheh rregullorja e Qeverisë. Mexhiti: do të jem unë, kemi marrëveshje me Mickoskin

ME TE LEXUARA

9 orë
“Zv/km e parë” e parasheh rregullorja e Qeverisë. Mexhiti: do të jem unë, kemi marrëveshje me Mickoskin
8 orë
Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit
18 orë
Kosova dhe Serbia, në gjykimin e James Rubinit
5 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
16 orë
Kuvendi sot zgjedh qeverinë e re në krye me Hristijan Mickoski
5 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

LEXO MË SHUMË

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

kombetarja mitaj asani bajrami

Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

qeveria

“Zv/km e parë” e parasheh rregullorja e Qeverisë. Mexhiti: do të jem unë, kemi marrëveshje me Mickoskin

Screenshot_4-16-600x360

Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë

moti nxehti temperatura-termometri

I nxehti afrikan/ Vazhdon faza portokalli – Nga nesër pasdite ndryshon

qeveria

Në Qeverinë e re do të jenë 20 burra dhe 3 gra, mosha mesatare është 47 vjeç

Hristijan Mickoski

Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim

INFO

NA NDIQ