Bllokohet llogaria bankare e spitalit të lidhur me vëllain e Dritan Abazoviqit dhe partneren e Ana Brnabiqit

Picture of ina-online
ina-online

14/08/2023

Llogaria e kompanisë Vincula Biotech Group në Beograd, në bashkëpronësi të Džihan (Xhihan) Abazoviq, vëllait të kryeministrit në largim të Malit të Zi Dritan Abazoviq, është bllokuar për shkak të një borxhi prej më shumë se një milion euro, sipas të dhënave të Bankës Kombëtare të Serbisë, shkruan portali Presheva.com.

Në regjistrin e debitorëve në arkëtim të detyrueshëm të NBS-së, shihet se llogaria e kësaj kompanie, e cila është pronare e spitalit “BioCell” në Beograd, është e bllokuar për shumën totale prej 142,799,087,12 dinarë. Bllokada është vendosur që nga 9 gushti.

Xhihan Abazoviq, vëllai i kryeministrit malazez Dritan Abazoviq, është bashkëpronar i kompanisë me një përqindje të aksioneve, sipas të dhënave nga APR.

Siç thuhet në faqen e “BioCell”, Abazoviq është gjithashtu pjesë e ekipit mjekësor. Milica Gjurçiq, partnerja e kryeministres Ana Brnabiq, punon atje si shefe e radiologjisë, sipas informacioneve të faqes së internetit të spitalit.

TË FUNDIT
8 orë
Ambasadori amerikan në Beograd: Njohja e Kosovës s’do të jetë kusht për hyrjen e Serbisë në BE
10 orë
Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s
1 ditë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet
1 ditë
Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës
2 ditë
Clark: Do të ishte tradhti ndaj Amerikës nëse dhëndri i Trump ndërton memorial në Serbi

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës
1 ditë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet
10 orë
Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s
8 orë
Ambasadori amerikan në Beograd: Njohja e Kosovës s’do të jetë kusht për hyrjen e Serbisë në BE

LEXO MË SHUMË

Christopher Hill Kristofer

Ambasadori amerikan në Beograd: Njohja e Kosovës s’do të jetë kusht për hyrjen e Serbisë në BE

milo gjukanoviq gjukanovic

Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s

moti nxehti temperatura-termometri

Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet

siljanovska-zelenski-2-780x439-1

Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës

IMG_2910

Clark: Do të ishte tradhti ndaj Amerikës nëse dhëndri i Trump ndërton memorial në Serbi

parlamenti evropian zgjedhjet be

Evropa sot voton, kush do e marr timonin

vucic dodik

“Kuvendi gjithëserb” në Beograd! Analiza e REL: Nga lutjet për Serbinë dhe Republikën Sërpska, tek folklori! Si u konceptua

Dodik

Kërcënon Miorad Dodik: Ka një vendim për ndarjen e Bosnjës

Ursula Von der Leyen

Von der Leyen u bën thirrje qytetarëve evropianë që të dalin në zgjedhje

INFO

NA NDIQ