Abazoviq ia dorëzon detyrën kryeministrit të ri të Malit të Zi (FOTO)

ina-online
ina-online

31/10/2023

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, sot ia ka dorëzuar detyrën Milojko Spajiq. Abazoviq, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se kjo është një sjellje demokratike.

“I urova fat kryeministrit të ri dhe të 44-të të qeverisë”.

“Mali i Zi gjithmonë të arrijë vetëm suksese dhe të qëndrojë në rrugën e drejtë!”, ka thënë Abazoviq.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

cedomir jovanoviq

Çedomir Jovanoviq: Do ta njihja Kosovën si shtet të shqiptarëve dhe serbëve që jetojnë atje

Radojcic avokati

Rasti Radoiçiq, flasin nga INTERPOL-i

shaip shqiprim

Zgjedhjet parlamentare në Serbi, shqiptarët e Luginës garojnë me dy lista – njëra e Shaip Kamberit dhe tjetra e Shqiprim Arifit

vucic-dacic

“Do kemi shumicë absolute”- Vuçiç shuan ‘ëndrrat’ e Daçiç për t’u bërë kryeministër

vucic-dacic

Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

presheva-1

I specializuar në Akademinë e Kriminalistikës, Sinani shkruan për të riun nga Presheva që po diskriminohet në Serbi

vucic

Fushata zgjedhore në Serbi: Pak flitet për BE-në dhe shumë për Kosovën

vucic

Gjermania paralajmëron Vuçiç për Rusinë: S’mund të ulesh në dy karrige njëkohësisht

policia-bullgar

MPB-ja Bullgare : Nuk kemi të dhëna se Palevski ndodhet në Bullgari

INFO

NA NDIQ