Abdixhiku flet për mocionin e AAK për shkarkimin e Qeverisë Kurti

INA
INA

6 Qershor, 2023

Në adresimin e tij për media pas takimit me emisarët, Lumir Abdixhiku është pyetur se a do ta mbështesë mocionin e AAK-së për shkarkimin e Kurtit.

Ai tha se mocioni është veprim politik që realizohet kur ka vota, derisa përmendi numrin e deputetëve që i ka opozita aktualisht.

“Mocioni është veprim politik, që realizohet kur ka gjasë, kur ka vota, ju e dini numrin e opozitës në kuvend, nuk jemi të interesuar për deklarime politike, për beteja politike, jemi shqetësuar për gjendjen në Veri, jemi të shqetësuar për rrugën që duhet ta kemi përpara bashkë me aleatë.

Për këtë gjendje kemi preokupim, për çështje tjera janë të rendit të dytë”, tha ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-27-00-23-05-927-edit_com.facebook.katana

Ish-shefi i Inteligjencës së Kroacisë për sulmin në veri: Shuplakë e madhe për Vuçiqin

anton-quni

Quni ‘zbulon’ qëllimin e terroristëve: Synimi s’ka qenë që të rrinë në Manastir

milan radoicic radojcic

Grupi i Radojiçiqit ka dhënë deri në 15 mijë euro për djegien e veturave

Mesto: Beograd
Datum: 21.05.2010
Dogadjaj: POLITIKA/EKONOMIJA - ministar bez portfelja u Vladi Srbije Sulejman Ugljanin potpisao je danas ugovore sa predstavnicima 31 preduzeÊa i organizacija iz nedovoljno razvijenih opötina, kojima se sredstva dodeljuju na osnovu prvog javnog konkursa za 2010. godinu
Licnosti: Sulejman Ugljanin

Sulejman Ugljanin përsërit kërkesën: Boshnjakët të bashkohen në negociatat ndërmjet Serbisë dhe Kosovës

xhipi radojcicic radoicicit kfor

KFOR’i me deklaratë të re: Gjatë gjithë kohës u koordinuam, Policia e Kosovës veproi në përputhje me prerogativat ligjore

velimir bujanec ushtaraku kroat

Ushtaraku kroat: Mesazh shqiptarëve dhe Serbisë

policia kosoves terroristet veri

Reagon gruaja e terr oristit të vrarë : Pres që dikush të më zgjoj nga ky makth, prisja të dilje fitimtar

Gunter Fehlinger

Fehlinger: Kosova dhe BE-ja ta shpallin organizatë terroriste Listën Srpksa

pacolli pasuria

Pacolli i del në krah Kurtit: I ofroj ndihmën time të plotë në luftën kundër terrorizmit dhe për rend të ligjit

INFO

NA NDIQ