Abdurrahmani emërohet drejtor i Fondit Shëndetësor, pas dorëheqjes së Ahmetit

Picture of ina-online
ina-online

15/08/2023

Pas dorëheqjes së Faton Ahmetit si drejtor i Fondit Shëndetësor Qeveria sot ka emëruar në këtë post Asaf Abdurrahmanin.

Në mbledhjen e mbajtur sot Abdurrahmani ka marrë dritë jeshile nga Qeveria për tu ulur në kolltukun e të parit të Fondit të Shëndetësisë. (INA)

 

 

TË FUNDIT
13 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë
15 minuta
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
16 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
29 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
1 orë
BDI në “lucidum intervallum”

ME TE LEXUARA

1 ditë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!
11 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
4 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
11 orë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
4 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
1 ditë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
10 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

naser-pajaziti

BDI në “lucidum intervallum”

cavkov te denuarit 27 prilli

Çavkov del nga burgu

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

INFO

NA NDIQ