Abilekaj: Rama s’e meriton vëmendjen e Kurtit, gabim kush e takoi sot në Kosovë

Picture of INA
INA

06/07/2023

Gazetari Enton Abilekaj është shprehur se kreut të qeverisë Edi Rama, nuk mund t’i japësh kreditet që nuk i takojnë.

I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, ai theksoi se Raama duhet ta takonte Kurtin në mbledhjet e qeverive që e anuloi.

Më tej ai nënvizoi se Rama po përdor Kosovën për të fituar kreditë për veten.

“Ramës nuk mund t’i japësh këto kredite duke e takuar dhe duke i dhënë një status që nuk e meriton dhe nuk mund ta ketë, për ta përdorur për interesa personale. Pse duhet ta takojë Kurti Ramën kur duhet ta takonte disa javë më parë dhe nuk e bëri. Rama e anuloi mbledhjen për të treguar në perëndim që ky është i pari që e sanksionon Kurtin. Ky vullneti i tij për të fituar kredite në Perëndim duke përdorur Kosovën nuk mund të ushqehet me një takim me Kurtin. Për mua kanë bërë gabim të gjithë që e kanë takuar Ramën sot në Kosovë. Nuk mund të takosh një njeri që e përdor Kosovën për kredite personale”- tha Abilekaj.

TË FUNDIT
2 orë
Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit
2 orë
Protesta në Ferizaj, kërkohet lirimi i ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadanit
5 orë
A ka vdekur Faton Hajrizi? Gërvalla: S’e dimë të gjithë të vërtetën, të presim
18 orë
Pronat e sekuestruara të Radoiçiqit i kalojnë Policisë së Kosovës
18 orë
Gërvalla vjen me një lajm të mirë për mërgimtarët

ME TE LEXUARA

18 orë
Gërvalla vjen me një lajm të mirë për mërgimtarët
18 orë
Pronat e sekuestruara të Radoiçiqit i kalojnë Policisë së Kosovës
5 orë
A ka vdekur Faton Hajrizi? Gërvalla: S’e dimë të gjithë të vërtetën, të presim
2 orë
Protesta në Ferizaj, kërkohet lirimi i ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadanit
2 orë
Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit
1 ditë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi
1 ditë
Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës

LEXO MË SHUMË

faton hajrizi

Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit

arrest ushtar blerim ramadani

Protesta në Ferizaj, kërkohet lirimi i ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadanit

faton hajrizi

A ka vdekur Faton Hajrizi? Gërvalla: S’e dimë të gjithë të vërtetën, të presim

Radojcic vilat pasuria

Pronat e sekuestruara të Radoiçiqit i kalojnë Policisë së Kosovës

Donika Gervalla

Gërvalla vjen me një lajm të mirë për mërgimtarët

kurti mediat

Kurti: Mos ta heroizojmë Faton Hajrizin, patriot në Republikën e Kosovës është Afrim Bunjaku

IMG_4667

Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës

tv-media-radiodifuzion

Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi

ejup maqedonci

Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi

INFO

NA NDIQ