Acari ‘pushton’ Europën, anulohen qindra udhëtime në këtë vend

ina-online
ina-online

02/12/2023

Reshjet e dendura të borës dhe temperaturat e ulëta në aeroportin e Mynihut kanë çuar në vonesa të mëdha dhe anulimin e më shumë se 150 fluturimeve.

“Për shkak të kushteve klimatike, rreth 160 fluturime nuk janë në gjendje të ngrihen ose të ulen”, tha një zëdhënës i aeroportit sot në mbrëmje.

Pasagjerëve iu kërkua të kontaktojnë linjën e tyre ajrore për të mësuar për çdo anulim ose vonesë.

“Aeroporti parashikon anulime të mëtejshme për shkak të motit”, tha zëdhënësi.

Mynihu është aeroporti i dytë më i ngarkuar i Gjermanisë, pas Frankfurtit.

“Dëbora parashikohet të bjerë vazhdimisht në Mynih deri të shtunën”, sipas Shërbimit Gjerman të Motit (DËD).

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Bujar Osmani kandidat për garën për president, këtë lajm të madh do ta thotë nesër Ahmeti

Polici-a-2-750x430

Ja përse ndodhi vrasja e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës? (FOTO)

Angela Ageler

Ageler: Është me rëndësi kyçe që njerëzit të dalin dhe të votojnë më 8 maj

zjarr tym

Tym i madh mbi Zhelinë të Tetovës, digjen goma (VIDEO)

Albin-Kurti-5

​Planifikimi për atentat ndaj Kurtit në Shkup, drejtori i AKI-së raportoi para deputetëve

policia-714x420

Tmerr në një fshat të Kumanovës, vëllai vret motrën dhe nipin, plagos nipin tjetër

rashiq

Kurti e Vuçiq të mbyllur, Rashiq i sigurt se po shkojmë drejt një konference ndërkombëtare, siç propozoi Rama vjet

banka sportel

“Më mirë për Tetovën”: Bankat diskriminojnë shqiptarët, nuk pranojnë dokumente zyrtare në gjuhën shqipe

Kovacevski

Kovaçevski u kërkon falje mediave: I pranoj të gjitha reagimet e SHGM-së

INFO

NA NDIQ