Adelina Ismaili publikon imazhin e përmendores nudo të Mbretëreshës Teutë: Në religjion femrat janë të mbuluar, si ma komentoni këtë

INA
INA

22/02/2024

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Adelina Ismaili, ka bërë së fundmi një postim në faqen e saj zyrtare në Facebook, e cila ka marrë vëmendjen e ndjekësve të saj të shumtë.

Ajo publikuar një fotografi të një skulpture të Mbretëreshës Teutë, e cila paraqitet e tëra nudo. Ky postim ka shkaktuar një debat të madh lidhur me interpretimin dhe respektin ndaj trashëgimisë ilire.

Në postimin e saj në Facebook, Adelina ka shprehur një pyetje të hapur ndaj ndjekësve të saj duke shkruar: “Të dashur miq. Në shumë religjione, femra është e veshur/mbuluar. Si ma komentoni këtë përmendore të Mbretëreshës sonë Teutë?”.

Reagimi i Adelinës, e cila aktualisht është drejtuese e emisionit të saj “Show i Së Premtes” në RTK, vjen pas një serie polemikash të shumta në media, duke përfshirë një debat virtual me hoxhë Shefqet Krasniqin.

Polemika filloi kur hoxha Krasniqi kritikoi këngëtaren Shkurte Fejza për mos-predikimin e fesë islame, duke shkaktuar një reagim të menjëhershëm nga Adelina Ismaili, e cila mbrojti lirinë e çdo individi për të zgjedhur besimin e tyre.

Fotografia e skulpturës së Mbretëreshës Teutë ka nxitur diskutim në hapësirën për komente, teksa disa persona kanë shprehur vlerësim për lirinë artistike të Adelinës për të shprehur veten përmes artit, duke e përdorur figurën e një heroine të lashtë për të adresuar çështje aktuale.

Ndërkaq, ka edhe atyre që kanë shprehur shqetësimin e tyre në lidhje me respektin ndaj vlerave tradicionale dhe fetare. Për momentin, Adelina Ismaili nuk ka bërë komente të tjera në lidhje me postimin e saj, por ka lënë hapur një fushë për diskutime të mëtejshme.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Luizi dhe Kiara

Luizi dhe Kiara do të jenë më afër publikut, ja ku do të mund ta ndiqni jetën e përditshme të çiftit

xhuliana nura

Xhuli Nura opinioniste në Big Brother VIP Kosova 3 krah Luiz Ejllit?

franceska murati big brother

Jeta e Françeska Muratit jashtë shtëpisë së “Big Brother Vip” me bashkëshortin milioner (FOTO)

meriton mjekiqi

‘Sillni zarf të zi’, Meritoni sulmon Ledionin: Bën batuta sikur ha fara

rike roci

“Nuk e meritoja të dilja”/ Pas eleminimit, Rike Roçi reagon për herë të parë! Modelja zbulon fituesin e “Big Brother VIP3”

meri shehu

“Më tundoi!”- Meri Shehu zbulon cili banor e ka ngacmuar gjatë qëndrimit në BBV

Klodian Duro

Klodian Duro “shpërthen” keq ndaj Julian Dedës dhe Arbër Hajdarit: Kjo është Shqipëria e k*rvave…

romeo donaldi

Romeo ‘i lexon mendjen’ Donaldit, ja çfarë bën

heidi

Video/ Heidi shkrihet së qeshuri me mesazhin e fansit

INFO

NA NDIQ