Ademi: Besimi i qytetarëve tek Ali Ahmeti, më i larti në 22 vitet e fundit! (Video)

ina-online
ina-online

1 Gusht, 2023

Nënkryetari i BDI-së Arbër Ademi, thotë se partia që përfaqëson ai dhe lideri i saj Ali Ahmeti gëzojnë besim shumë të lartë tek qytetarët.

Në një intervistë për gazetën LAJM, Ademi tha se ky besim është më i larti në 22 vitet e fundit. Ai thotë se BDI-ja momentalisht nuk është e brengosur fare për klasifikimin e partisë dhe sqaron se për këtë parti, preokupimi kryesore i kësaj partie është ardhmëria evropiane e vendit.

“Besimi ndaj partisë por edhe ndaj kryetarit të partisë z.Ahmeti është më i larti në këto 22 vitet e fundit që prej kur performon BDI-ja në skenën politike. Ne fare nuk jemi të shqetësuar për rejtingun e BDI-së dhe rezultatin e partisë, sepse e dijmë se ai rezultat do të jetë tejet i mirë për organizatën tonë politike. Por, ne jemi të merakosur dhe të shqetësuar për të ardhmen e vendit, për perspektivën e evropiane të qytetarëve të vendit tonë. Ne mendojmë për gjeneratat e ardhshme, ndërsa partitë tjera për zgjedhjet e ardhshme”, tha mes tjerash Arbër Ademi në intervistën e tij për gazetën LAJM.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5224

Taravari: Nëse lejohet rikthimi i Gruevskit, ASH do ta shyrtojë pjesëmarrjen në Qeveri

vaksina-anti-covid-19-scaled-1-1

Interesim i vogël për vaksinim kundër COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Agim islami2

Amnistia / Agim Islami: Kriminelët është më me rëndësi të lirohen, sesa të pafajshmit!

Arben Taravari

Taravari: Ligji për Amnisti kalon javën e ardhshme

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

INFO

NA NDIQ