Ademi do të jetë në dispozicion për sfidat ndaj Italisë dhe Maltës

ina-online
ina-online

6 Shtator, 2023

Reprezentuesi i Maqedonisë, Arijan Ademi, nesër në mëngjes niset për në Zagreb për shkak të angazhimeve personale që kanë të bëjnë me vazhdimin e karrierës së tij.

Ademi pas zgjidhjes së çështjeve administrative lidhur me angazhimin e tij të ri në klub, sërish do të vihet në dispozicion të përfaqësueses për ndeshjet kundër Italisë dhe Maltës.

Thirrjes së seleksionuesit Bllagoja Milevski, mesfushori iu përgjigj edhe përkundër lëndimit në pulpë të këmbës së majtë, lëndim që e kufizoi në vetëm pesë minuta lojë në ndeshjen e fundit të kampionatit në Kinë.

Vendimi është marrë në marrëveshje me seleksionuesin Bllagoja Milevski.

Ky i fundit shpreson se Ademi do të jetë i disponueshëm për të luajtur kundër Italisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

INFO

NA NDIQ