Ademi i BDI: Dua të jem delegat në kongresin e ASH-së, por ja përgjigja që mori nga Ziadin Sela

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Deputeti i BDI-së Arbër Ademi ka replikuar në fjalimin e kryetarit të ASH-së, Ziadin Sela. Ademi e ka akuzuar Selën se nuk ka legjitimitet të flasë për legjitimitetin pasi i ka humbur të gjitha ciklet zgjedhore, shkruan Alsat.

“Në zgjedhje prej në rrethin e parë. prej në 80 mijë vota ranë në 40 mijë vota. Këtu kërkohet përgjegjësi. Ju thatë kush ka një votë më tepër në bllokun shqiptar ai ka legjitimitet. andaj lejoni që ai që ka mandat të formojë Qeveri. Andaj u kërkoj që në kongresin e partisë tuaj të jem idelegat dhe me dy duar do të votoj që ju përsëri të jeni kryetar i partrisë”, th Ademi.

Në përgjigje ndaj Arbër Ademit, kryetari i ASH-së Ziadin Sela tha se nuk e din a mund të pranohen si delegatë persona si Ademi.

“Sa i përket replikës tuaj, nuk pash që u përgjigjët në fjalimin tim, po te pjesa e legjitimitetit dhe kjo e fundit, ne jemi parti e hapur. Secili ka të drejtë dhe nuk keni pse ta merni këtë leje prej meje si kryetar partie. Nuk e dij në cilën nëndegë bëni pjesë atje në Kumanovë, shkoni, regjistrohu mund të bëhesh anëtar partie, por pikëpyetje në qoftëse do të delegojnë delegat kongresi, sepse kështu karakteresh si puna jote, në Aleancë për Shqiptarët nuk kanë vend.”, tha Sela./Alsat-M

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ