Ademi: Marrëveshja e Ohrit në dorë të një serbi me bindje putiniste

Picture of INA
INA

17/06/2024

Nënkryetari i BDI-së, Arbër Ademi, ka reaguar ndaj një emri që mandatari Hristijan Mickoski e përmendi gjatë shpalosjes së propozimeve për ministra në Qeverinë e ardhshme OBRM-PDUKM, VLEN dhe ZANM.

Mickoski njoftoi emrat e përbërjes së re qeveritare
Lexo po ashtu
Mickoski njoftoi emrat e përbërjes së re qeveritare
“Marrëveshja e Ohrit për herë të parë pas vitit 2001 në dorë të një serbi me bindje putiniste! Ndryshimi sapo filloi!”, ka shkruar Ademi në Facebook.

Emri që do të propozohet për të qenë ministër që do të drejtojë Ministrinë për Marrëdhënie mes Bashkësive është Ivan Stoillkoviq. Këtë Ministri deri më tani e ka udhëhequr Artan Grubi.

Ivan Stoillkoviq është kryetar i Partisë Demokratike të Serbëve, pjesë e koalicionit me OBRM-PDUKM-në, ndërsa mandatari Mickoski gjatë prezantimit tha se do të jetë edhe një prej zëvendëskryeministrave në Qeveri.

TË FUNDIT
2 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
4 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
4 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
4 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
6 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

ME TE LEXUARA

11 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
1 ditë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
11 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
1 ditë
BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari
9 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
1 ditë
26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

ahmeti-kasami-696x336-1

Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

IMG_4342

Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri

INFO

NA NDIQ