Ademi nënshkroi kontratë trevjeçare me Peking Guan në total 5 milionë euro!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Reprezentuesi i Maqedonisë në futboll dhe lojtari i deritanishëm i Dinamo Zagrebit, Arijan Ademi ka nënshkruar zyrtarisht kontratë trevjeçare me klubin kinez Peking Guan!

Nga 20 marsi, 31-vjeçari Ademi bëhet zyrtarisht lojtar i ri i Peking Guan, për të cilin Dinamo e Zagrebit do të marrë një dëmshpërblim prej një milion euro.

Sipas informacioneve nga Kina, futbollisti shqiptar ka nënshkruar për klubin kinez një kontratë totale prej 5 milionë eurosh për tre vjet, ose 1.650.000 euro në sezon.

Arijan Ademi ndeshjen e fundit për Dinamo e Zagrebit do ta luajë më 19 mars kundër Rijekës. Ai largohet nga kampioni kroat si lojtari me më shumë trofe në historinë e klubit.

Me Dinamon e Zagrebit, ai fitoi 11 tituj kampion, gjashtë tituj të Kupës dhe tre trofe në Superkupën e Kroacisë. Në “Maksimir” mbërriti në vitin 2010 nga Shibeniku, ku qëndroi për 13 vite. Ai luajti 358 ndeshje për blutë, duke shënuar 41 gola dhe duke shtuar 30 asistime. (INA)

TË FUNDIT
12 orë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
12 orë
Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime
13 orë
Dortmundi përgatit festën
13 orë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
14 orë
Manchester Utd fiton Kupën e Anglisë

ME TE LEXUARA

23 orë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
23 orë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
23 orë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut
14 orë
Manchester Utd fiton Kupën e Anglisë
13 orë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
13 orë
Dortmundi përgatit festën
12 orë
Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

LEXO MË SHUMË

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

Messi Mesi Inter Miami

“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)

manchester united

Manchester Utd fiton Kupën e Anglisë

endrit krasniqi

Endrit Krasniqi – në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut

manchester united

Sot finalja e madhe mes United dhe City

milanii

Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

Italia kombetarja

Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)

INFO

NA NDIQ