Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

INA
INA

26/02/2024

Zëdhënësi i BDI-së, Arbër Ademi thotë se kanë arritur të mbledhin mbi 9.000 nënshkrime për kandidaturën e Bujar Osmanit për president, përcjell TV21. Ademi tha se Osmani është para kandidatëve tjerë në mbledhjen e nënshkrimeve.

https://www.facebook.com/watch/?v=2452795964903418
“Se ka mbështetje të madhe po flasin edhe numrat. Është i pari i ranguar në listën e të gjithë atyre që kanë shprehur pretendime për të qenë kandidatë për president. Pas tij janë kandidatë të tjerë si Dimitrievski, Vankovska, Jakimovski, por megjithatë Bujar Osmani është larg me një diferencë të madhe sipas asaj dinamike që e ka përcaktuar shtabi edhe sot po grumbullohen nënshkrime, mbi 9.000 ka arritur, afër 10.000”, tha Ademi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bilall-Kasami-1

“Taravari e ka gjithë koaliconin VLEN pas vetes” – Kasami: BDI në dilemë të qëndrojë ose jo mbrapa Bujarit

azilkerkues-1

Të rinjtë të zhgënjyer me programet e kandidatëve për president

642c989a-1854-4176-9cae-98cd54b1817d

Izet Mexhiti: Bujar Osmani promotori i Open Ballkan dhe 9 pikëshit anti-Kosovë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nëse i ndajmë qytetarët për shkak të përkatësisë etnike, shteti do të kthehet prapa

ali ahmeti manastir prespe

Evropa është në luftë, Lindja është në luftë” – Ali Ahmeti falënderon liderët e Frontit që u bashkuan

74485e0b-0e12-4a27-bd6b-b553b07e5a17

Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

osmani

Presidentja Osmani takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Bujar Osmani

Osmani: Në seancën e Qeverisë do të propozoj tërheqjen nga iniciativa Ballkani i Hapur

MEXHITI

Izet Mexhiti takim me qytetarë dhe tregtarë nga Çairi

INFO

NA NDIQ