Aderime në ASH, Taravari: Gjithmonë të hapur, ejani të bëhemi zë më i fortë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Arben Taravari nga Aleanca për Shqiptarët (ASH) në një prononcim për INA bën thirrje për t’iu bashkëngjitur subjektit të tyre, duke theksuar se gjithnjë janë me dyer të hapura, për të pritur energji dhe mendime të reja.

“Aleanca ka qënë gjithnjë e hapur për aderime të reja. Prej zanafillës së saj ajo kishte në themel lirinë dhe mundësitë e barabarta. Tashmë përmasat e partisë janë shumë më të mëdha, ne jemi partia lider opozitare, jemi kthyer në një mentalitet politik që përfaqëson një popull, ndaj natyrisht dhe absolutisht jemi të hapur të presim energji dhe mendime të reja”, theksoi Taravari.

Ai me këtë ka bërë një thirrje për të fuqizuar opsionin e ndryshimit.

“Thirrja apo apeli që kemi, nuk është Ejani në partinë tonë që të bëheni me një zë më të fortë por është: Ejani që të na jepni një zë më të fortë!”, theksoi përfaqësuesi i lartë i ASH-së para zgjedhjeve partiake dhe kongresit të caktuar gjatë këtij viti.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic un

Vuçiq dhe përfaqësuesi rus ankohen për të mbijetuarat e luftës që Osmani i mori në seancë

shiu shkup

Nesër valë e lagësht me erë të fuqishme dhe reshje mbi 20 litra në metër katror

vucic okb

VIDEO/Reagimi i Vuçiqit kur Osmani flet për Fahrije Hotin, Vasfije Krasniqin, Elhame Muçollin e Shyhrete Tahirin

policia-tetoves-spb-mpb

SPB Tetovë i përgjigjet Lëvizjes Besa për akuzat

vjosa osmani okb un

Osmani në KS të OKB-së: Elhame Muqolli ishte vetëm 14-vjeçe kur forcat serbe vranë dhe dogjën 53 civilë

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

INFO

NA NDIQ